Mistrzostwa Świata Geografów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 czerwca 2018

Żar tropików, czyli Mistrzostwa Świata Geografów 2018

Czy to ocieplenie klimatu, czy objęcie Patronatem Honorowym Mistrzostw Świata Geografów 2018 przez Dziekana Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalistę od wysp tropikalnych) spowodowało, że warunki panujące na trasie były niezwykle trudne…

 

 

Już o 11:00 w momencie, gdy zabrzmiał wystrzał startera słupek rtęci dotarł do wartości 27 stopni… Stawka ruszyła niczym najszybsze z procesów stokowych. Nie było gry wstępnej - zawodnicy z Ukrainy narzucili ostre tempo.

Na pierwszym międzyczasie sytuacja wśród geografów zapowiadała iście wulkaniczne emocje. Dotychczasowy Mistrz Świata Kicław - Mistrz Świata Geografów - Nieoficjalna starał się utrzymać pod kontrolą całość procesów sportowych, ale tuż po przebiegnięciu fałdów linii pomiaru żar z nieba spowodował przegrzanie organizmu. Wykorzystał to Robert Szewczyk, który przypuścił szaleńczy atak na czołówkę. Do ostatnich metrów trwała walka o tytuł mistrzowski. Różnice czasu na podium nie przekraczały 20 sekund!

Wśród Pań, pod nieobecność Natalii Gałązki (mistrzyni z 2017r.), stawce przewodziła Anna Mazurowska. Za jej plecami toczyła się pasjonująca walka o drugą lokatę. Iwona Szumacher trzymała równe miarowe tempo niczym deglacjacja u schyłku plejstocenu. Zaskoczeniem była wspaniała postawa geografki z Pruszkowa, Pani Doroty Wółkiewicz, która dzięki dobremu planowi taktycznemu dotarła do mety na drugiej pozycji.

W czasie dekoracji słupek rtęci dotarł do 32 stopni...

Jak wyglądało podium geografów:

1. Robert Szewczyk
2. Tomasz Opanowski 
3. Michał Krawczyk

U Pań:
1. Anna Mazurowska
2. Dorota Wółkiewicz
3. Iwona Szumacher

Gratulujemy i zapraszamy za rok!
Niech żyje geografia!