Biegali u nas

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Grzegorz Burszta

Pilot PLL LOT. Uczestniczył w I Mistrzostwach. Zajął wtedy III miejsce. Mimo próśb - a czasem nawet gróźb karalnych - nie zdecydował się na powtórny start. Wciąż zasłania się brakiem formy. Sam twierdzi, że serce do biegania przegrywa w nim z miłością do dobrego jedzenia. Rozumiemy to, ale może jeszcze kiedyś...... .

P.S.

Wielkie dzięki Grzegorzu. Ty wiesz za co.

Anna Domaniecka

Stewardesa. Gwiazda Klubu Biegacza PLL LOT. Trzykrotna uczestniczka Mistrzostw. Trzy razy na podium. Ostatnio rzuciła bieganie dla Triatlonu, ale mamy nadzieję znów ujrzeć Anię na starcie naszej imprezy. Najlepszy czas w Mistrzostwach 45:59

Agata Pietraś

Agata Pietraś

Stewardesa. Gwiazda Klubu Biegacza PLL LOT. Trzykrotna uczestniczka Mistrzostw. Dwukrotnie zwyciężyła w kategorii kobiet. Najlepszy czas mistrzostw 00:45:15.

Pisze tak:

Bieganie vs Latanie

Ciągłe zmiany stref czasowych, nieprzespane noce, nieregularne jedzenie w samolocie, a przede wszystkim mocno wysiłkowa praca 10 km nad ziemią. I jak, kiedy tu trenować? A jednak da się.

Buty biegowe zabieram na każdy służbowy pobyt poza Warszawą, nawet najkrótszy. Na wypadek, gdyby się niespodziewanie przedłużył. W każdym porcie lotniczym mam swoje wydeptane ścieżki, czy to nad jeziorem w Toronto, czy nad rzeką w Rzeszowie. Biegam przez cały rok, raz po nieodśnieżanych chodnikach w Ameryce, kiedy indziej podczas tropikalnej ulewy w Meksyku czy w upale po afrykańskiej wiosce. Czasem po południu, jak opadnie mgła na polach ryżowych w Japonii, czasem bladym świtem, póki nie wzbije się trujący smog w Pekinie.

O wolny weekend na bieg muszę wnioskować w pracy z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, bywa że zanim jeszcze ruszą na niego zapisy. Nigdy nie mam pewności, że się uda, że na dzień przed startem nie utknę gdzieś daleko przez złą pogodę albo konieczność zastąpienia kogoś na pokładzie w ostatniej chwili. Ale jak już dolecę na bieg, coraz częściej udaje mi się stanąć na podium, przynajmniej w kategorii wiekowej. A to... oczywiście dodaje skrzydeł. 

Największe sukcesy do tej pory to dwukrotna wygrana w Mistrzostwach Polski Pilotów i Personelu Pokładowego na 10 km w Milanówku i tytuł 'The Fastest Female' na dystansie 5km zdobyty podczas Budapest Airport Runway Run: 'The Race to Find the Fastest Airline in the World'.

 

 

Anna Szablewska

Anna Szablewska zajęła III miejsce wśród kobiet w Mistrzostwach w 2016 roku. Czas to 00:47:27.

Oto co pisze o sobie:

Mój pierwszy bieg w Milanówku zaliczam do bardzo udanych (chociaż to nie zyciówka:)) za rok powalczę o lepsze miejsce:)
Jeśli chodzi o moją karierę lotniczą - jestem stewardessą z 10 letnim stażem, obecnie pracuję w roli instruktora personelu pokładowego. Od lat związana z Wizzairem.
Biegam od 9 lat, mam na koncie kilkanaście półmaratonów, dwa maratony, bieg górski w Bieszczadach oraz biegi po schodach najwyższych budynków w Warszawie. Wciąż mi mało:)
Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w fajnej inicjatywie. Bardzo cieszę się z nagrody:)

Pozdrawiam
Anna Szablewska-Mierzwa
P.S. W biegu wziął tez udział mój mąż lotnik:) treningi przynoszą efekty:)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-19
Data publikacji:2016-09-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1347