Bieg OD ŹRÓDEŁ UTRATY

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

                Impreza biegowo-rowerowa dla członków i sympatyków Klubu Biegowego STO-nogi, oraz zaproszonych gości. Dystans 38 km. Termin, to pierwsza sobota lipca. Tradycyjnie w tym dniu upał jest niemiłosierny. Przygoda rozpoczyna się u źródeł Utraty w okolicy miejscowości Ojrzanów-Towarzystwo. Stamtąd biegacze, wraz ze wspomagającymi ich rowerzystami, ruszają na trasę wyznaczoną po drogach i ścieżkach wzdłuż coraz szerszej rzeki, mijając takie miejscowości jak: Józefów, Parole, Nadarzyn, Komorów, i Malichy, by w różnym stanie dotrzeć na metę w Pruszkowie. Impreza wymagająca zarówno dla biegaczy jak i rowerzystów. Dodatkowo wykazać się trzeba co najmniej podstawową znajomością topografii, bo trasa nie jest oznaczona, więc trzeba wspomagać się mapą przygotowaną przez organizatorów.

                Historia Biegu pełna jest zdarzeń niezwykłych: wspaniałych wyników, widowiskowych kryzysów na trasie, zaginięć i odnalezień. Na mecie, na uczestników biegu czekają gościnne progi domu jednego z organizatorów. Tam w cieniu drzew, przy "chmielowym izotoniku" i suto zastawionym biegowymi przekąskami stole, można odpocząć i powspominać te wszystkie mrożące krew w żyłach historie. Miło jest w ten sposób rozpocząć wakacje.

        Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć do tego szalonego i niecodziennego przedsięwzięcia prosimy o kontakt mailowy milanowek@sto-nogi.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-09-12
Data publikacji:2017-09-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jerzy Stypa
Liczba odwiedzin:3979